45 torun sahibi kadının okuma azmi

Eğitim Güncel
Muş’ta, 45 torunu olan 65 yaşındaki kadın, okuma yazma öğrenmek için kursa gidiyor. 9 çocuğu ve 45 torunu olan Hasibe Ertekoğlu, okuma yazma bilmemesi nedeniyle yıllardır günlük yaşamında yaşadı...
EMOJİLE

Muş’ta, 45 torunu olan 65 yaşındaki kadın, okuma yazma öğrenmek için kursa gidiyor.

9 çocuğu ve 45 torunu olan Hasibe Ertekoğlu, okuma yazma bilmemesi nedeniyle yıllardır günlük yaşamında yaşadığı sıkıntıları gidermek için Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursa katıldı.

İlerleyen yaşına rağmen okuma yazma öğrenmek için gayret eden Ertekoğlu, diğer kursiyerlerce de takdir ediliyor.

Ertekoğlu, yaptığı açıklamada, ailesi okula göndermediği için eğitimden mahrum kaldığını belirterek şöyle devam etti:

“9 çocuğum ve 45 de torunum var. Eşimi 10 yıl önce kaybettim. Ailem, kız çocuğu olduğum için beni okula göndermedi. Arkadaşlarım okula gidiyordu, ben ise ev işleri yapıyordum. Eşim, gittiğimiz yerlerde bana yardımcı oluyordu. Eşim öldükten sonra büyük sıkıntılar yaşadım. Özellikle hastaneye gittiğim zaman sorunlarımı anlatmada zorluk yaşadım. Bu amaçla kursa katıldım.”

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Bayazduman da okuma yazma kurslarına kadınların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Kurslarda kadınlara günlük hayatlarını kolaylaştıracak bilgilerin de verildiğini aktaran Beyazduman, “İmkansızlıklar yüzünden okuyamamış ve günlük hayatta, alışverişte, sağlık ocaklarında, hastanelerde hep başkalarına muhtaç olan kişilere bir fırsat verilmesi, kursun en önemli yanı” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme