2015 VGM Yüksek Öğrenim burs başvuruları devam ediyor

Eğitim Güncel
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 2015 – 2016 öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvuru yapmak isteyen bursiyer adayları Vakıflar...
EMOJİLE

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 2015 – 2016 öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Başvuru yapmak isteyen bursiyer adayları Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait  www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerindenbaşvuru formunu doldurarak başvurularını tamamlayacaklar.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız

Söz konusu başvuru formunun nasıl doldurulacağını açıklamak, öğrencilere başvuru işlemleri sırasında yardımcı olmak amacıyla “2015 – 2016 Öğretim Dönemi Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu” isimli bir de kılavuz hazırlandı.
 
Hazırlanan kılavuza göre 30 Ekim 2015 tarihinden sonra alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilecek.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmiyor.
 
VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs alan öğrencilere Vakıflar Genel Müdürrlüğü tarafından burs verilmediği için, “VGM Burs Başvuru Sonuçları” Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulacak.

Burs başvurularının değerlendirme ve sonuç açıklama işlemlerine ait duyurular VGM’nin internet sitesinde “DUYURULAR”  (http://www.vgm.gov.tr/duyurular.aspx) alanından yapılacaktır.
 
2015 – 2016 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim öğretim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 200,00 TL burs yardımı yapılacaktır. 2015 – 2016 öğretim dönemi için şu an açık olan yükseköğrenim burs kontenjanı 1.154’dür.
 
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir.