1 Yılda 500 Kitap Okudu

Eğitim Güncel
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Türkiye Kitap Okuyor’ kampanyasına katılan Çanakkale Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu’nda rekor kırıldı. Yıl boyunca her gün ders öncesi ...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Türkiye Kitap Okuyor’ kampanyasına katılan Çanakkale Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu’nda rekor kırıldı. Yıl boyunca her gün ders öncesi 20 dakika okuyan öğrenciler ortalama 100 kitap bitirdi. Osman Çorbalı isimli öğrenci 500 kitapla birinci oldu. 6. sınıf öğrencisi Çorbalı’nın bitirdiği kitaplar üst üste koyulduğunda, boyunun yaklaşık iki katına ulaşıyor.

ÖDÜL OLARAK BİSİKLET VERİLDİ

Okul yönetimi, en çok kitap okuyan öğrencileri bisikletle ödüllendirdi. Okul bahçesinde düzenlenen ödül töreninde, Osman Çorbalı’nın okuduğu kitaplar üst üste dizildi. Boyunu geçen kitapların önünde hatıra fotoğrafı çektiren kitap kurdu öğrenci, okuma isteğini şu sözlerle dile getirdi: "Ben kitap okumayı, yemek yemek ve su içmek gibi görüyorum. Okumadığım zaman kendimi boşlukta gibi hissediyorum. Okurken dış dünyanın sıkıntısından arınıyorum. Çok mutlu ya da çok hüzünlü olduğumda elime hemen bir kitap alıyorum. Çok sevdiğim bu hobim sebebiyle bir gün ödüllendirileceğim, hattâ en çok sevdiğim hediye olarak bisiklet sahibi olacağım hiç aklıma gelmezdi. Öğretmenlerime ve aileme çok teşekkür ediyorum."

20 DAKİKA OKUMA İLE 100 KİTAP BİTİRDİLER

Kitap okuma kampanyası başladığında, ödül olarak verilecek bisikletleri teşhir ettiklerini belirten Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu Müdürü Tahsin Akça ise bunun, öğrencilerin rekor kırmasında büyük katkısı olduğunu vurguladı. Normal bir öğrenci her gün 20 dakika okuduğunda yılda ortalama 100 kitap yaptığını kaydeden Müdür Akça, bazılarının 200-300 kitap okuduğunu, Osman Çorbalı’nınsa ortalama 35 bin sayfa, yani 500 kitap okuyarak kırılması zor bir rekora imza attığını ifade etti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme