Şiddet Gören Kadına Geçici Barınak

Evlilik
İçişleri Bakanlığı, kadına yönelik şiddet olaylarıyla ilgili yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bakanlık tüm illerde, şiddet gören kadın ve çocuğunun güvenli bir yere nakledilene kadar...
EMOJİLE

İçişleri Bakanlığı, kadına yönelik şiddet olaylarıyla ilgili yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bakanlık tüm illerde, şiddet gören kadın ve çocuğunun güvenli bir yere nakledilene kadar kalabileceği geçici barınaklar oluşturacak.

Buralarda kalan mağdurların güvenliğini valilikler sağlayacak. Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf‘ın verdiği bilgiye göre geçen yıl bakanlığa bağlı kadın konukevlerinden bin 874 kadın yararlandı. Bu kadınların yüzde 61’i şiddete maruz kalmış kadınlardan oluştu. Kadın ve çocukların güvenliğini 7 gün 24 saat hizmet esasına dayalı olarak sağlayan konukevlerinde 4 güvenlik memuru görev aldı.

Bakan Kavaf, kadına yönelik şiddet konusunda verilen eğitimlerde 40 bin 400 emniyet, 75 bin sağlık personelinin eğitilmesinin amaçlandığını belirtti. Ocak 2009 itibarıyla 17 bin sağlık çalışanının eğitiminin tamamlandığını kaydetti. Kavaf, 164 aile mahkemesinde görev yapan 179 aile mahkemesi hakimi ile aynı yerlerde görev yapan ve aile içi şiddetle ilgili suçları soruşturan 171 cumhuriyet savcısına da 3’er günlük eğitim semineri düzenlendiğini sözlerine ekledi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi