Mutlu Evlilik İnsanı Hayata Bağlıyor

Evlilik
Erkekler evliliklerinin keyfiyetine bakamadan yaşayabilirlerken, kadınlar sadece kendilerinin ve eşlerinin ne kadar mutlu olduğuyla ilgileniyorlar. Amerika’da Rochester Üniversitesi’ndeki ...
EMOJİLE

Erkekler evliliklerinin keyfiyetine bakamadan yaşayabilirlerken, kadınlar sadece kendilerinin ve eşlerinin ne kadar mutlu olduğuyla ilgileniyorlar.

Amerika’da Rochester Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, mutlu evlilikleri olan kadınların %83’ü geçirdikleri by-pass ameliyatı sonrasında 15 yıl daha yaşayabilirken, mutsuz eşlerde bu oran %28, bekar bayanlardaysa %27.

Mutlu kocalar için ameliyattan kurtulma oranı %83 iken, evliliklerinden memnun olmayan erkeklerin kurtulma şansı %60, evli olmayanlarınsa %36.

Araştırmayı sürdüren Profesör Kathleen King, birbiriyle uyum içindeki çiftlerin hem sigarayı bırakmaları hem de spor yapma alışkanlığı kazanmaları yani sağlıklı bir hayat tarzı benimsemeleri daha kolay oluyor.

Sağlıklı evliliğe sahip olmaları hastaları ameliyat sonrasında kendilerine dikkat etmeleri konusunda da motive diyor, cesaretlendiriyor. Çünkü hayatta kalmaları ve çabalamaları için sebepleri olmuş oluyor.
 
Trt.net.tr