Fazla Düğün Masrafı Boşanma Sebebi

Evlilik
Konya İl Genel Meclisi Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu, ildeki boşanmaları masaya yatırdı. Komisyonun aile mahkemelerinden aldığı bilgilere göre boşanmaların en temel sebepleri arasında televizyon dizi...
EMOJİLE

Konya İl Genel Meclisi Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu, ildeki boşanmaları masaya yatırdı. Komisyonun aile mahkemelerinden aldığı bilgilere göre boşanmaların en temel sebepleri arasında televizyon dizileri, abartılı düğün masrafları, ailelerin çiftlerin günlük hayatlarına müdahalesi ve eğitimsizlik yer alıyor.

Konya İl Genel Meclisi Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu Başkanı Leyla Erdal, bazen bir eşarbın markasının bile boşanmaya neden olabildiğini söyledi. Konya’da aile mahkemeleri ile görüştüklerini belirten Erdal, 2009 yılında 2 bin 757 boşanma davasının açıldığını, bu davaların bin 932’sinin karara bağlandığını dile getirdi. Başkan Erdal, "Problemler evlilik öncesinde başlıyor. Bu tartışmalar evliliğin ilk yıllarında boşanmaya varacak sıkıntılara sebep olabiliyor.

Abartılı düğün masrafları, sonrasında meydana gelen ekonomik sıkıntılar, ailelerin çiftlerin günlük hayatlarını yaşamaya izin vermemeleri, aile müdahaleleri, tarafların birbirini yeteri kadar tanıyamamaları, aile içi iletişimsizlik ve eşlerin birbirine zarar vermeleri ve cinsel bilgisizlikten kaynaklanan sıkıntıların da boşanmalarda önemli etkisi olduğunu tespit ettik." dedi.

Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu, televizyonlarda yayınlanan dizilerin boşanmaları tetiklediğini ortaya çıkardı. Meclis üyelerine bilgi veren Leyla Erdal, "TV dizilerinden yanlış etkilenmeler, evlenecek kişilere ailelerin onay vermemesi, ailelerinden habersiz nikâh kıymak boşanmalarda önemli bir yer tutuyor." diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi