Evlilik ‘Ebedi Birliktelik’ İsteğiyle Kurulmalı

Evlilik
Aile Dernekleri Federasyonu (ADEF), 13 yıldır 27 ilde ve iki Avrupa ülkesinde ‘Aile mektebi’ başlığıyla düzenlediği seminerler vesilesiyle eşleri ve evlilik çağındaki gençleri bilgilendiri...
EMOJİLE

Aile Dernekleri Federasyonu (ADEF), 13 yıldır 27 ilde ve iki Avrupa ülkesinde ‘Aile mektebi’ başlığıyla düzenlediği seminerler vesilesiyle eşleri ve evlilik çağındaki gençleri bilgilendiriyor.Federasyon Başkanı Muzaffer Büyük, ‘Bir kişiyi kurtar ki, onunla bir aile kurtulsun.’ düsturuyla hareket ettiklerini vurguluyor.

 Toplumun temel yapı taşı olan ailenin korunması için çalıştıklarını belirten Büyük, inançla bir araya gelen eşlerin kurduğu yuvaların kısa bir dünya hayatıyla sınırlı olmayıp, ebedi bir hayata da uzandığının altını çiziyor. Büyük, aile mutluluğu için en iyi örneğin ise Hz. Peygamber (sas) olduğunu ifade ediyor.

Toplumun yapı taşı olması sebebiyle aileye öncelik verdiklerini dile getiren Büyük, ailenin ayrıca insanlığın başlangıcı olduğunu ifade ediyor. Aile kavramı günümüzde tahribatlarla karşı karşıya. Sevgi bağları giderek zayıflıyor. Bugün evlenirken sadece bir yastıkta kocamayı değil cennette de beraber olmanın hedeflenmesi gerektiği üzerinde duran Büyük, aileye destek hizmetlerinin verilmesine dikkat çekiyor.

Muzaffer Büyük, Abdullah Büyük Hoca-efendi’nin öncülüğünde1998 yılında iki Avrupa ülkesi ve Türkiye’nin 27 ilinde başlatılan ‘Aile Mektebi’ çalışmalarında oldukça verimli sonuçlar alındığını aktarıyor. Federasyon Başkanı Büyük, federasyon çatısı altında evlendirme birimi, aile danışmanlığı, aile eğitimi programları gibi faaliyetlerinin yanı sıra konferanslar düzenlediklerini ifade ediyor.
 

Zaman

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi