Evlenmek Sizden Çeyiz Devletten

Evlilik
Evlilik nedeniyle aylıklarının kesilmesi gereken kız çocuklarına, devlet düğün yardımı yapıyor. Ölen babasının maaşını alan kız çocuklarının evlenmeleri ve talep etmeleri halinde almakta oldukları ayl...
EMOJİLE

Evlilik nedeniyle aylıklarının kesilmesi gereken kız çocuklarına, devlet düğün yardımı yapıyor. Ölen babasının maaşını alan kız çocuklarının evlenmeleri ve talep etmeleri halinde almakta oldukları aylık veya gelirlerinin iki yıllık tutarı bir defaya mahsus olmak üzere evlenme ödeneği olarak peşin ödeniyor. Böylece yetim olan kız çocukları, evlenirken yaşadığı maddi zorluğun bir kısmını devletin toplu ödemesiyle karşılıyor.
 
NASIL BAŞVURULUR?

Evlenme ödeneğinin ödenmesi için hak sahiplerinin bir dilekçe ile bulundukları ildeki Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüğüne başvurması gerekiyor. Evlenme tarihi nüfus kütüğüne işlenmemişse, dilekçeyle birlikte evlenme cüzdanının bir örneği de kuruma veriliyor. Eğer evliliğiniz son bulursa yeniden yetim aylığı talebinde bulunabiliyorsunuz. Tabii, çalışmıyorsanız ve emekli değilseniz.

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi