Evleneceklere 10 bin lira düğün kredisi

Evlilik
Evlilik hazırlığı yapanlar dikkat! Erken evliliği teşvik etmek amacıyla 25 yaşın altındaki çiftlere faizsiz düğün kredisi verilecek. Sıfır faizli kredi için geri sayım başlarken, detaylar da netleşti....
EMOJİLE

Evlilik hazırlığı yapanlar dikkat! Erken evliliği teşvik etmek amacıyla 25 yaşın altındaki çiftlere faizsiz düğün kredisi verilecek. Sıfır faizli kredi için geri sayım başlarken, detaylar da netleşti. Takvim’in haberine göre; Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında yürütülen ‘evliliğe finansal destek’ çalışması tamamlandı. Evlilik hazırlığı yapanlara verilecek olan sıfır faizli kredi için bankalarla temasa geçildi. Başbakanlık bünyesinde yürütülen çalışma, gençlerin maddi sıkıntılar yüzünden yuva kuramamasına çare üretmeyi hedefliyor. 

GELİRE BAKILACAK 

Buna göre; 25 yaşın altındaki çiftlere kredi verilirken, mesleki durumları, aylık gelirleri ve aile kaynaklı zenginlikleri dikkate alınacak. Kredi tutarının en fazla 10 bin lira olması öngörülürken; vadesi bir yıl ödemesiz, toplamda dört yıl olarak uygulanacak. Yeni evlilerin çocuk sahibi olmaları halinde taksitleri bir yıl süreyle ötelenecek.