‘Döver de Sever de!’

Evlilik
Türkiye’deki kadınların dörtte biri, kocaların dayak gerekçelerinden "en az birini" doğru buluyor. Kadınların parayı gereksiz yere harcaması ve çocukların bakımını ihmal etmesi fizikse...
EMOJİLE

Türkiye’deki kadınların dörtte biri, kocaların dayak gerekçelerinden "en az birini" doğru buluyor. Kadınların parayı gereksiz yere harcaması ve çocukların bakımını ihmal etmesi fiziksel şiddet için en çok kabul edilen nedenlerin başında geliyor. 

Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü’nce 10 bin 527 hane halkı ve 15-49 yaşları arasındaki 7 bin 405 evlenmiş kadının katılımayla yaptığı Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması 2008 sonuçlarına göre, kadınların beşte dördü, kadınların evlendikleri zaman bakire olmaları gerektiği görüşüne katılıyor.

Eşlerinin görüşlerine katılmasalar bile onlarla tartışmamaları gerektiğine katılan kadınların oranı yüzde 40. Kadınların yüzde 15’i "erkekler kadınlardan daha akıllıdır" ifadesini doğru buluyor. Yaklaşık 10 kadından 7’si ise kadınlar "Eşlerinden izin almadan dışarıya çıkabilir" ifadesine karşı çıkıyor. Doğurgan yaşlarda olan kadınların 10 yıl öncesine göre daha eğitimli olduğu vurgulandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi