Dost olabilmeyi öğrenin

Evlilik
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hazırlatılan ”Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri” kitabında, evliliğin ilk günleri eşlerin arasındaki yakınlığın en fazla olduğu dönem ol...
EMOJİLE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hazırlatılan ”Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri” kitabında, evliliğin ilk günleri eşlerin arasındaki yakınlığın en fazla olduğu dönem olarak nitelendiriliyor. Bu dönemde mutluluk duygusu en fazla seviyede yaşanırken, romantizm de yoğun olduğu belirtiliyor.

İlk yılların evliliğin geleceği üzerinde belirleyici olabileceği de belirtilirken çiftlere evliliklerinin ilk yıllarında ”Birlikte yaşamayı öğrenerek karşılıklı doyurucu bir evlilik ilişkisi kurmaları ve anne baba olmaya hazırlanmaları” tavsiye ediliyor.

Kitapta çiftlere birlikte yaşamalarını öğrenmeleri için şu önerilerde bulunuluyor:
”Problem çözme becerilerini geliştirmek, çatışmalar esnasında aralarındaki saygıyı korumak, tavırlarındaki samimiyet ve içtenliği bozmamak için gayret göstermek. Bir sevgili olmanın ötesinde dost olabilmeyi de öğrenmek, birlikte ortak karar alabilmeyi öğrenmek, hayata ve evliliklerine dair ideallerini koruyabilmek. Birbirlerinden oldukça farklı aile ortamlarından geldiklerini unutmadan birbirlerine alışmalarının zaman alacağını ve çaba göstermeleri gerektiğini dikkate almak.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi