Boşanmış Kocalar Derneği Başkanı’ndan şok sözler

Evlilik
İzmir’de kurulu olan Mağdur Boşanmış Babalar Derneği’nin Başkanı Muhammet Özen’in, bir gazeteye verdiği demeçte “Karılarını öldüren kahraman babaları alınlarından öpüyorum” şeklindeki sözl...
EMOJİLE

İzmir’de kurulu olan Mağdur Boşanmış Babalar Derneği’nin Başkanı Muhammet Özen’in, bir gazeteye verdiği demeçte “Karılarını öldüren kahraman babaları alınlarından öpüyorum” şeklindeki sözlerine, başta kadın dernekleri olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinden büyük tepki geldi.
“YA ÖMÜR BOYU NAFAKA ÖDE YA DA ÖLDÜR”
Kadınlar hakkında çıkarılan yasaların erkekleri mağdur ettiğini belirten ve halen öğretmenlik yapan Özen, mahkemelerin babaları ömür boyu nafaka ödemeye mahkum ettiğini, ödemeyenlerin ise cezaevine girdiğini söyledi. Boşanıldığı zaman devletin erkeğin elinden her şeyi alıp kadına verdiğini savunan Muhammet Özen’in “Devlet erkek için iki seçenek sunuyor. Ya ömür boyu nafaka öde, ya da onu öldür diyor. Başka seçenek bırakmıyor” sözleri şoke etti.
“HASTALIKLI ZİHNİYET CEZALANDIRILMALI”
Özen’in dehşet sözleri üzerine harekete geçen İzmir Barosu Kadın Hakları ve Hukuk Araştırma Merkezi Sorumlusu Avukat Nuriye Kadan, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak “Bu hastalıklı zihniyet cezalandırılmalı” dedi. Avukat Nuriye Kadan’ın şikayetini inceleyen Savcı, ‘Tahrik ve suçluyu övme’ maddelerinden Özen hakkında dava açtı. Savcılık ifadesinde sözlerinin arkasında olduğunu belirten Muhammet Özen, gelecek ay hakim karşısına çıkarak 5 ile 10 yıl arasında hapis istemiyle yargılanacak. (hurhaber)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme