Boşanmak Oyun Değil

Evlilik
Adana Barosu avukatlarından Hare Arabacı, televizyondaki mağazin programlarının halkı olumsuz etkilediğini belirterek, "Ünlüler evliliklerini kısa sürede bitiriyor, halk da öyle sanıyor ama öyle ...
EMOJİLE

Adana Barosu avukatlarından Hare Arabacı, televizyondaki mağazin programlarının halkı olumsuz etkilediğini belirterek, "Ünlüler evliliklerini kısa sürede bitiriyor, halk da öyle sanıyor ama öyle değil. Çünkü bir hakime günde en az 40-50 dosya düşüyor." dedi.

Avukat Hare Arabacı, boşanma, velayet ve nafaka konularında vatandaşlara hukuki bilgiler verdi.

İbo Osman Caddesi üzerinde bulunan Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Hare Arabacı, vatandaşların yaşadıkları sorunlara hukuki çözümler sundu.

Hare Arabacı, özellikle boşanma davalarının süreci, işleyişi ile çocukların mağdur edilmemesi üzerinde durdu.

Arabacı, "Televizyon mağazin programları ve sosyete haberlerinde görülüyor, ünlüler evliliklerini çok kısa sürede bitirebiliyorlar. Halkımız da bu durumdan olumsuz etkileniyor. Çünkü boşanmalar çok kısa sürede sonuçlanmıyor." diye konuştu.

Eşlerin birbirini yakından tanıması gerektiğini anlatan Arabacı, "Eşler karşısındakinin huyunu – suyunu iyi öğrenip bir ömür boyu mutlu olabilmek için evlenmelidir. Evliliğin kutsallığını benimsemelidir. Boşanmalarda özellikle çocuklu olan ailelerin durumları daha da kötüleşiyor. Çocuklar bu durumda anne mi, baba mı ikilemi yaşayarak, psikolojileri bozulabiliyor. Öyle bir boşanma davası da hemen sonuçlanmıyor. Çünkü bir hakime günde en az 40-50 dosya düşüyor." şeklinde konuştu.

Eğitim seminerine katılan vatandaşlar ise, sunumun çok faydalı olduğunu söylediler.