Zayıflamak İstiyorsanız Aç Kalın!

Dünya Hali
İngiltere’deki doktorlarının yaptığı araştırmaya göre, uzun süre diyet yapmak yerine, haftada iki gün aç kalmak veya oruç tutmak daha çok kilo vermeyi sağlıyor. Alman Bild gazetesinde yer alan a...
EMOJİLE

İngiltere’deki doktorlarının yaptığı araştırmaya göre, uzun süre diyet yapmak yerine, haftada iki gün aç kalmak veya oruç tutmak daha çok kilo vermeyi sağlıyor.

Alman Bild gazetesinde yer alan araştırma sonuçları, haftada iki gün 650 kalorilik diyet yapanların hafta boyunca diyet yapanlara göre iki kat daha fazla kilo verdiğini gösterdi.

115 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre haftada iki gün aç kalan ya da oruç tutan kişiler üç ayın sonunda diğerlerine göre ortalama 4 kilogram daha fazla zayıfladı.

Aç kalmanın yeme alışkanlıkları üzerinde etkili olduğunu keşfeden uzmanlar, bu yolu deneyenlerin diğer günlerde de daha az yemek yediğini tespit etti.

Kanser Sempozyumu’nda da sunulan araştırmada, hafta iki gün düşük karbonhidratlı diyet yapmanın, kilo vermeyi hızlandırmasının yanı sıra, meme kanseri riskini azalttığı da savunuldu.

Trt.net.tr