Dünya Hali

Yer Altında Dünyaevine Girdiler

Ankara’nın Nallıhan ilçesine bağlı Çayırhan beldesindeki maden ocağında çalışan Nuğman Dereci ile eşi Didar Çobanbaş yerin 90 metre altında dünyaevine girdi. Çiftin nikahı için saatler öncesinde maden ocağında hummalı bir..

Yer Altında Dünyaevine Girdiler

Ankara’nın Nallıhan ilçesine bağlı Çayırhan beldesindeki maden ocağında çalışan Nuğman Dereci ile eşi Didar Çobanbaş yerin 90 metre altında dünyaevine girdi.

Çiftin nikahı için saatler öncesinde maden ocağında hummalı bir çalışma yapıldı. Damadın iş arkadaşları, nikahın kıyılacağı maden ocağını âdeta düğün salonuna çevirdi.

Nikahın kıyılacağı alanı ışıklandıran madenciler, dekor olarak da iş makinelerini kullandı.

Gelin arabasını süslemeyi ihmal etmeyen madenciler, nikah sırasında ‘Burada başladı burada bitmesi dileğiyle’ yazılı pankart açtı.

Damat Nuğman Dereci, "Bizim için yerin altı üstü hep aynı. Çünkü burası bizim evimiz. İnsanlar madenlerini hep korkutucu olaylarla hatırlıyor. Ama ülkemizde böyle güvenli mutlu olaylara şahit olan madenlerimiz de var. Biz bugün bunu kanıtladık." diyor. G

elin Didar Çobanbaş ise "Çok mutluyum. Bizim için ileride çocuklarımıza anlatacağımız ilginç bir anı oldu." diye konuştu.

Cihan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL