Yavru Köpek için İtfaiye Seferber Oldu

Dünya Hali
Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından ‘Canlı Görüntüleme Cihazı’ yardımıyla hayata dönen ve Fındık adı verilen yavru köpek, hayvan barınağına teslim edildi.   Fındıklı Mahallesi İpek...
EMOJİLE

Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından ‘Canlı Görüntüleme Cihazı’ yardımıyla hayata dönen ve Fındık adı verilen yavru köpek, hayvan barınağına teslim edildi.
 
Fındıklı Mahallesi İpek Sokak üzerindeki 6 katlı bir bina, yanlış temel kazı çalışması yüzünden temelinden oynadıktan sonra yıkıldı. Bina yıkım işlemi sırasında bir yavru köpek enkaz altında kaldı. Köpeğin acı içinde bağırma seslerini duyan mahalleli, durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Köpeğin enkazın neresinde bulunduğunu anlamaya çalışan ekipler, şüphelendikleri noktada kazma ve küreklerle çalışmaya başladı. Hayvanın yeri tam olarak tespit edilemeyince itfaiyeciler depremlerde görmeye alışık olduğumuz ‘Canlı Görüntüleme Cihazı’nı devreye soktu. Enkazın altında mini kameralarla yavru köpeği arayan itfaiyeciler yavru köpeği buldu. Ancak ışıklardan ve itfaiye ekiplerinden korkan hayvan bir türlü gelmek bilmedi. Göçük tehlikesine karşın kendi hayatlarını tehlikeye atan itfaiyeciler enkazın altına girse de başarılı olamadı.
 
Hayvanı kandırmak için çevre sakinleri de seferber oldu. Mahalleli, yavru köpek için itfaiyecilere süt ve ekmek verdi. Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın sonunda yavru köpek sıkıştığı yerden kurtarıldı. İtfaiyecilerin kendisine verdiği pişmiş tavuk etini büyük bir iştahla yiyen yavru köpeğin soğuktan titremesi dikkat çekti. Olay yeri Fındıklı Mahallesi olduğu için köpeğe Fındık ismi verildi. Köpeğe büyük ilgi gösteren itfaiyeciler, yavruyu hayvan barınağına teslim etti.
 
Kurtarma çalışmaları sırasında enkazın alt kısmında evinin bulunduğunu söyleyen bir vatandaş, itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. Arama – kurtarma esnasında herhangi bir göçüğün olması durumunda molozların kendi evinin üstüne çökeceğini savunan vatandaş, "Yavru köpeğin hayatı mı? Yoksa insan hayatı mı önemli?" diyerek çalışmaların sonlandırılmasını istedi.
 
Enkaz alanında 3 – 4 gün öncesine kadar 6 katlı bir binanın bulunduğunu ifade eden mahalleli, yapının yanlış kazı çalışması yüzünden yıkıldığını ve yavru köpeğin de bu binanın enkazı altında kaldığını dile getirdi.
 
Zaman