VAN’lı Çocuklara Yardım Eli

Dünya Hali
VANLI ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ Bir süre önce Van’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar zor şartlar altında yaşamlarını sürdürürken, onların yaraları sarmak için ülkenin dört bir ...
EMOJİLE

VANLI ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ

Bir süre önce Van’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar zor şartlar altında yaşamlarını sürdürürken, onların yaraları sarmak için ülkenin dört bir yanından Van’a yardım eli uzanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün girişimi ile Van ‘ın Erciş ilçesinin Köycük Köyü’ne kırtasiye ve eğitici oyuncak yardımı yapıldı.

Küçükçekmece Belediyesi depremin ardından gecikmeli olarak eğitim öğretime başlayan Van’a bu defa kırtasiye ve oyuncak yardımında bulundu.  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Van’ın  Erciş ilçesinin Köycük  Köyü’nde bulunan Sabri Tunç İlköğretim Okulu’na kırtasiye gereçleri ve eğitici oyuncaklar gönderdi.

ÖĞRENCİLER MUTLU OLDU

Yardımlar, okulun öğretmenlerinden Müjgan Öztürk ve Köycük Köyü muhtarı Abdullah Tunç’un talebi üzerine okuldaki 200 ilköğretim, 50 okul öncesi öğrencisinin eksiklerine göre hazırlandı. Yardım malzemeleri içerisinde,  belediye bünyesinde hizmet veren Belediye Anaokulu ve Yaşam Sevinci Merkezi’nin desteğiyle temin edilen defter, kalem, eğitici oyuncaklar, kalem kutusu, hikaye kitabı ve boya kalemleri yer aldı. Okula gelen hediyeleri alan öğrencilerin mutluluklarına diyecek yoktu.

EĞİTİMLİ İNSANLAR YETİŞMELİ

Yardımları alarak okula teslim eden Köy Muhtarı Abdullah Tunç bu yardımların çok önemli olduğunu söyleyerek; “Yavrularımızın birçok eksiği vardı. Onların okuyup bu ülkeye faydalı birer birey olması için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitimi çok önemsiyoruz. Ülkemizin kalkınması ve çıtasını her geçen gün yükseltmesi için eğitimli insanlar yetiştirmek zorundayız. Bizim taleplerimizi yerine getiren başta Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz diye konuştu.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme