Türkiye, İnsanlığı da Tahliyeye Başladı

Dünya Hali
25 bin Türkü Libya’daki anlı iç çatışmadan kısa sürede tahliye ederek gıbta dilen ülke haline gelen Türkiye, şimdi de yabancıları kurtarmaya başladı. Haberin galerisi için tıklayınLibya’nı...
EMOJİLE

25 bin Türkü Libya’daki anlı iç çatışmadan kısa sürede tahliye ederek gıbta dilen ülke haline gelen Türkiye, şimdi de yabancıları kurtarmaya başladı.

Haberin galerisi için tıklayınLibya’nın Bingazi limanından yola çıkan Orhangazi-1 ve Osmangazi-1 feribotları, yaklaşık 20 saatlik bir yolculuğun ardından Marmaris Limanı’na yanaştı.

Feribotlar, 1235 yabancı ve 1338 Türk olmak üzere toplam 2 bin 573 yolcusuyla Marmaris’e ulaştı. Yolcular, Muğla Valisi Fatih Şahin, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Şafak Yürekli, Marmaris Kaymakamı Serdar Polat ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar tarafından çiçeklerle karşılandı.

Yolcuların feribottan inişlerinde yaşlı, kadın ve çocuklara öncelik verildi. Gemiden inen yolculara Kızılay ekipleri tarafından kumanya, çay ve çorba ikram edildi. Yolculardan pasaport işlemleri tamamlananlar, limanda bekleyen 60 otobüsle memleketlerine gönderiliyor. Yabancı yolcuların bir bölümü ise Marmaris’teki otellerde misafir edilecek.

CİHAN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme