Tövbekar Hırsız Özür Diliyor…

Dünya Hali
Trabzon‘da 9 yaşında mahalle bakkalından gofret çalarak hırsızlığa başlayan ve hırsızlıktan 552 kez davalık olup, 48 kez cezaevine giren 18 yaşındaki Mustafa Y. suçlu arkadaşlarının ölümünden de...
EMOJİLE

Trabzon‘da 9 yaşında mahalle bakkalından gofret çalarak hırsızlığa başlayan ve hırsızlıktan 552 kez davalık olup, 48 kez cezaevine giren 18 yaşındaki Mustafa Y. suçlu arkadaşlarının ölümünden ders çıkarıp tövbe etti. Santa Maria Katolik Kilisesi Rahibi Andre Santoro’yu öldüren Oğuzhan A. ile aynı koğuşu paylaşan, meclise çıkıp suçlu çocukları temsil eden Mustafa, soyduğu işyeri sahiplerinin elini öperek af diliyor.

İki arkadaşını kaybetti

2004 yılında arkadaşı Mustafa Topalak‘la bir aracı çalan Mustafa Y.’yi polisler takibe aldı. Barikat kuran polisin ihtarına uymayan araca arkadan ateş açıldı. Bu sırada sürücü koltuğundaki Muhammet Topalak, sırtından vurularak öldürüldü. Dört yıl önce Mustafa Y., arkadaşı Miraç Aslan‘la birlikte bir inşaatta uçucu madde kullanıyordu. Kendinden geçen Aslan, inşaattan düşerek hayatını kaybetti, Mustafa ise gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Son olarak bir hırsızlık olayından 2 ay hapis alan Mustafa Y., tahliye edilmesinin ardından artık bu suçu işlemeyeceğini belirterek, soyduğu işyeri sahiplerinden özür dilemek için kolları sıvadı. Bugüne kadar girdiği tüm işyeri sahiplerini teker teker dolaşan Mustafa, ellerini öpüp, helallik istedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme