Dünya Hali

Tehlikeli Oyun

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi aileleri çocuklarını patlayıcı ve yanıcı maddelerden uzak tutmaları konusunda uyardı. Çocukların daha..

Tehlikeli Oyun

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi aileleri çocuklarını patlayıcı ve yanıcı maddelerden uzak tutmaları konusunda uyardı.

Çocukların daha çok bayramlarda ve özel günlerde maytap türü patlayıcılara ilgi gösterdiğine dikkati çeken Özkağnıcı, “roket”, “torpil”, “mantar” gibi son derece tehlikeli patlayıcılara, satışlarının yasak olmasına rağmen çocukların kolaylıkla ulaşabildiğini vurguladı.

Geçen yıl özellikle bayramlarda önemli bölümünü çocukların oluşturduğu çok sayıda kişide patlayıcı madde ve boncuk atan oyuncak tabancalara bağlı göz yaralanmalarıyla karşılaştıklarını dile getiren Özkağnıcı, bu çerçevede Konya’da bir kız çocuğunun sağ gözünün görme yeteneğini kaybettiğini anımsattı.

Özkağnıcı, “Bu tür maddeler göz yaralanmalarına neden oluyor. Yapılan tüm operasyonlara rağmen bu çocuklar kısmen veya tamamen görme yetilerini kaybediyorlar” uyarısında bulundu.

AA
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL