Dünya Hali

Tarihi Çınarlar Yıllar Sonra Görüntülendi

Depremde iki ayağını kaybeden Ufuk Koç, tüm engellerine rağmen sular altında kalan meydanı bu kez dalgıç kıyafeti ve ayakları olmadan ziyaret etti. Desat için doğal bir resif alanı haline gelen..

Tarihi Çınarlar Yıllar Sonra Görüntülendi

Depremde iki ayağını kaybeden Ufuk Koç, tüm engellerine rağmen sular altında kalan meydanı bu kez dalgıç kıyafeti ve ayakları olmadan ziyaret etti.

Desat için doğal bir resif alanı haline gelen sular altında kalan Çınar Meydanı hala o günlerin izlerini taşıyor. Suların altında kalan 3 katlı otel, otomobiller, traktörler ve dimdik duran çınar ağaçları o acı günlerin simgesi haline geldi.

Depremde 3 gün enkaz altında kalarak iki ayağını kaybeden Ufuk Koç gençliğinin geçtiği çay bahçelerine dalmanın kendisini üzdüğünü belirterek, "Su üstünde engelliyiz ancak su altında engeller kalkıyor. Değirmendere’de yaşayan herkesin Çınarlı meydanında anısı vardır. Bizim çocukluğumuz ve gençliğimiz burada geçti. O zaman yürüyerek dolaştığımız Çınarlı meydanında şimdi dalarak ayaklarım olmadan dolaşıyorum. En büyük üzüntümüz kayıplarımız bu dalışı yaparken o günleri bir kez daha yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Trt.net.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL