Sümela’da Abdullah Gül mü?

Dünya Hali
İstanbul’da yaşayan Fatih Doğan, Karadeniz gezisinde Sümela Manastırı’nı ziyaret etti. Burada manastırın iç bölümündeki tavanda bulunan bir havari freskinin, Cumhurbaşkanı Abdullah GülR...
EMOJİLE

İstanbul’da yaşayan Fatih Doğan, Karadeniz gezisinde Sümela Manastırı’nı ziyaret etti.
Burada manastırın iç bölümündeki tavanda bulunan bir havari freskinin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e benzediğini öne süren Doğan, Gül’e özel bir sorunuyla ilgili yazdığı mektubun son bölümüne şu paragrafı ekledi: "Havarinin figüründe sizin suretinizin kullanıldığını tespit ederek eşim bana gösterdi. Manastırın tavanında Hz. İsa ve havari figürleri var. Bu figürler arasında bir havarinin freski size benzetilmiş.

Üzülerek ifade etmeliyim ki, bilerek ve istenerek böyle bir şey yapıldığı kanaati bende hasıl oldu." Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, mektuptaki bu ifadeler üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı’na konunun incelenmesi için yazı gönderdi. Bakanlığa bağlı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ise, Trabzon Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Trabzon Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’ne yazı yazdı.
Yazıda, konunun ivedilikle incelenmesi istendi.

Trabzon’daki yetkililer, havari freskine sonradan bir müdahale olup olmadığını araştırıyor.

ahaber.com