Dünya Hali

Soğuk Hava Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış..

Soğuk Hava Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORDU SELE TESLİM

Hava sıcaklığı, Türkiye’nin kuzey ve batı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; akşam saatlerine kadar Marmara’nın güneyinde kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (29)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu (28)

İZMİR: Az bulutlu ve açık (32)

ADANA: Az bulutlu ve açık (34)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (39)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu (26)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (26)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (37)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu; sabah saatlerinde Sakarya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; kıyı kesimleri ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; Orta Karadeniz’in kıyı kesimleri ve Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL