Şirince Köyü’nde kıyamet hazırlığı!

Dünya Hali
Maya takvimine göre 21 Aralık’taki kıyamette yıkılmayacak olan Şirince, adeta para basıyor. Yatak kapasitesi yüzde 300 arttırılan köyde yer yok. Kent dışından yüzlerce karavan otel bölgeye kamp ...
EMOJİLE

Maya takvimine göre 21 Aralık’taki kıyamette yıkılmayacak olan Şirince, adeta para basıyor. Yatak kapasitesi yüzde 300 arttırılan köyde yer yok. Kent dışından yüzlerce karavan otel bölgeye kamp kurdu.

Dünya, Maya takvimine göre 21 Aralık 2012’de ‘Marduk gezegeni dünyaya çarpacak ve kıyamet kopacak. İşte bu olay sonrası yıkılmayacağı ön görülen İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü, tarihinin en haretketli günlerini yaşıyor. Öyle ki, 165 yatak kapasitesi olan köyde bu rakam 500’ü aştı. 21 Aralık gecesi fiyatların 900 dolara çıktığı bu güzel köyümüzdeki esnaf da çok mutlu. Kıyamet iddiaları nedeniyle hatırı sayılır cirolar yaptığını belirten esnaflar, Maya takvimine teşekkür etti. Esnafın cirosunun yüzde 500 arttığı ifade edildi. 21 Aralık günü köy nüfusunun 15 bini aşması bekleniyor. Çünkü ilçe dışından yüzlerce caravan bölgeye doğru yola çıktı. Hepsi de yurt dışından gelecek turistlere kiralandı. Mehmet Koçak adlı bir karavan sahibi, internet üzerinden Fransız bir çifte 3 gecelik kiraladığı karavanı için nakit olarak 4 bin dolar aldığını söyledi. Son birkaç gündür 200’e yakın karavanın Şirince Köyü’ne doğru yola çıktı. Şaraplarıyla da bir hayli ünlü olan köyün de kıyamet iddiaları nedeniyle iyi bir tanıtım yaptığına dikkat çekildi. 21 Aralık’ta köye gelecekler arasında serveti 1 milyar dolardan fazla olan zenginlerin de olduğu iddia edildi.Maya takvimine göre 21 Aralık’taki kıyamette yıkılmayacak olan Şirince, adeta para basıyor. Yatak kapasitesi yüzde 300 arttırılan köyde yer yok. Kent dışından yüzlerce karavan otel bölgeye kamp kurdu.

Dünya, Maya takvimine göre 21 Aralık 2012’de ‘Marduk gezegeni dünyaya çarpacak ve kıyamet kopacak. İşte bu olay sonrası yıkılmayacağı ön görülen İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü, tarihinin en haretketli günlerini yaşıyor. Öyle ki, 165 yatak kapasitesi olan köyde bu rakam 500’ü aştı. 21 Aralık gecesi fiyatların 900 dolara çıktığı bu güzel köyümüzdeki esnaf da çok mutlu. Kıyamet iddiaları nedeniyle hatırı sayılır cirolar yaptığını belirten esnaflar, Maya takvimine teşekkür etti. Esnafın cirosunun yüzde 500 arttığı ifade edildi. 21 Aralık günü köy nüfusunun 15 bini aşması bekleniyor. Çünkü ilçe dışından yüzlerce caravan bölgeye doğru yola çıktı. Hepsi de yurt dışından gelecek turistlere kiralandı. Mehmet Koçak adlı bir karavan sahibi, internet üzerinden Fransız bir çifte 3 gecelik kiraladığı karavanı için nakit olarak 4 bin dolar aldığını söyledi. Son birkaç gündür 200’e yakın karavanın Şirince Köyü’ne doğru yola çıktı. Şaraplarıyla da bir hayli ünlü olan köyün de kıyamet iddiaları nedeniyle iyi bir tanıtım yaptığına dikkat çekildi. 21 Aralık’ta köye gelecekler arasında serveti 1 milyar dolardan fazla olan zenginlerin de olduğu iddia edildi.

ÇOK ZENGİNİM VE ÖLMEK İSTEMİYORUM

21 Aralık nedeniyle Şirince Köyü’ne gelecek olan turistlerin açıklamaları şöyle:
Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyamet yaşanacak. Eşimle Şirince’ye rezervasyon yaptırdık. Hayatta kalmalıyız. (Jerard Fransa)
Şarap gurmesiyim. Yaklaşık 5 yıldır Şirince’ye gitmek istiyordum. Maya takvimi, bu seyahat için bulunmaz bir fırsattı. 21 Aralık’ta ve sonrasında Şirince’deyim.
Çok heyecanlıyım. (Kevin ABD)
100 milyon dolar servetim var ve ölmek istemiyorum. O nedenle yüzde 1’lik riski bile görmezden gelemem. 17 Aralık’tan itibaren bir hafta Şirince’de kalacağım. (Frankie İngiliz)
Tarih bilimci olarak araştırmalar yaptım ve 21 Aralık’ta Şirince’de olmaya karar verdim. Maya takviminin bazı iddiaları doğru çıktı. Kıyamet tahmini de doğru çıkabilir. (Edward İngiltere)

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme