Sınıfta Biber Gazı Şakası

Dünya Hali
Sınıfta bulunan öğrencilerden 5’i gazdan etkilenip hastaneye kaldırılırken, K.M. ise polis ekipleri tarafından Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Merkez Osmangazi İlçesi, Osmangazi Çok Pro...
EMOJİLE

Sınıfta bulunan öğrencilerden 5’i gazdan etkilenip hastaneye kaldırılırken, K.M. ise polis ekipleri tarafından Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Merkez Osmangazi İlçesi, Osmangazi Çok Programlı Lisesi’nde dün meydana gelen olayda, 9K sınıfı öğrencisi K.M. arkadaşlarıyla birlikte teneffüsün ardından sınıfa döndü. Geometri dersine girecek olan arkadaşlarına şaka yapıp dersi kaynatmak istediğini söyleyen K.M. çantasından çıkardığı biber gazını sınıfta sıktı. Öğretmenlerini bekleyen 25 öğrenci gazdan etkilenerek kendilerini koridora attı. Fenalık geçiren öğrencilerden Sezai K., Nihal K., Halim S., Mustafa Ö. ve Esra M. çağrılan ambulanslarla Çekirge Çocuk Hastanesi’ne kaldırıldı. Gazdan etkilenen 5 öğrenci hastanedeki tedavilerinin ardından evlerine gönderildi.

Okula gelen polis ekipleri, K.M.’yi Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürdü. K.M. polislere, “Son derse girmiştik. Dersi kaynatmak için yanımda getirdiğim biber gazını şaka olsun diye sınıfın içerisinde sıktım. Bu kadar etkili olduğunu bilseydim yapmazdım” dedi. K.M. savcının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.