Sıcaklık 8 Derece Düşecek

Dünya Hali
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bu akşam (12.02.2011) saatlerinden itibaren İstanbul’un Anadolu Yakası, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleriyle Batı...
EMOJİLE

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bu akşam (12.02.2011) saatlerinden itibaren İstanbul’un Anadolu Yakası, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleriyle Batı Karadeniz kıyılarında (Zonguldak, Bartın ve İnebolu) yağmur ve karla karışık yağmur var.
Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde (Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu) ise kar yağışı görülecek.

Pazar günü Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle Kocaeli, Sakarya, Afyon, Uşak, Kütahya, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde yağış bekleniyor.

Yağışlar Hatay ve Kahramanmaraş çevreleriyle Güneydoğu Anadolu’da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Soğuk ve yağışlı hava Pazartesi günü Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle Adana, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde etkisini sürdürecek.

Hava sıcaklığı Pazar günü kuzey ve iç kesimlerde 6-8 derece azalacak.

Bölgelere Göre Hava Tahmini

Marmara Bölgesi
Bölge geneli parçalı ve zamanla çok bulutlu, doğusu akşam saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatılı yönlerden (Lodos) kuvvetlice (30-40 km/s) esecek.

Ege Bölgesi
Parçalı zamanla çok bulutlu, Kütahya, Manisa, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Manisa ve Uşak çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, güney ve güneybatılı yönlerden (Lodos) kuvvetlice (30-40 km/s) esecek.

Akdeniz Bölgesi
Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatılı yönlerden (Lodos) hafif, Göller Yöresi’nde orta, zaman zaman kuvvetlice (30-40 km/s) esecek.

İç Anadolu Bölgesi
Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey batısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatılı yönlerden (Lodos) kuvvetlice (30-40 km/s) esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

Karadeniz Bölgesi
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde olacak. Rüzgar, bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatılı yönlerden (Lodos) hafif ve orta, zaman zaman kuvvetlice (30-40 km/s) esecek.

Doğu Anadolu Bölgesi
Genellikle parçalı ve doğusu çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek.

TRT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme