Seyhan Barajı’ndan Çıkan Dev Balık

Dünya Hali
Adana’da balıkçılık yaparak geçimlerini sağlayan Faruk Aydın (33) ile Mehmet Kürtçü (27), Seyhan Baraj Gölü’nde avlanmaya çıktı. Aydın, gölde bir süre avlanıp balık tuttuktan sonra kıyıya ...
EMOJİLE

Adana’da balıkçılık yaparak geçimlerini sağlayan Faruk Aydın (33) ile Mehmet Kürtçü (27), Seyhan Baraj Gölü’nde avlanmaya çıktı.

Aydın, gölde bir süre avlanıp balık tuttuktan sonra kıyıya yaklaştıklarında ağlarına düşen bir balığı çekmek için bir süre uğraştığını belirterek, "Balığı çıkartmak için çok uğraştık. Kıyıya yakın olduğumuz için vatandaşları da çağırarak balığı çıkarmayı başardık. Balığı çıkardığımızda biz bile şaşkına döndük. Çünkü ilk kez gölde bu kadar uzun ve ağır balık yakalıyorduk. Normalde tuttuğumuz balıklar bunun yarısı bile değil" dedi.

Aydın, balığı kıyaya getirip ölçtüklerinde 2.5 metre uzunluğunda olduğunu gördüklerinde şaşırdıklarını söyleyerek, "Balığı tarttığımızda da 105 kilogram olduğunu gördük" diye konuştu.

Ömer Deveci isimli bir vatandaş ise, balıkçıların, balığı tutuğu ve çıkardığı anı gördüğünü anlatarak, "Az daha balık sandalı batıracaktı" dedi.

Ramazan Yalnız, isimli bir vatandaş ise gelebicini almak için Faruk Aydın ile pazarlık yaptı.

Balığı gören vatandaşlar, fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

Star