Dünya Hali

“Sevinç’i” Karelemek İsteyenler Bu Yarışmaya

Boyner Holding ve Ant Yayıncılık,  konusu "Sevinç" olan para ödüllü  ulusal fotoğraf yarışması düzenlenecek. Son katılım  tarihi 5 Mart 2012 olan yarışmaya,tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılar katılabilecek. Birinciye; 5000 TL,ikinciye: 4000 TL,üçüncüye:..

“Sevinç’i” Karelemek İsteyenler Bu Yarışmaya

Boyner Holding ve Ant Yayıncılık,  konusu "Sevinç" olan para ödüllü  ulusal fotoğraf yarışması düzenlenecek. Son katılım  tarihi 5 Mart 2012 olan yarışmaya,tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılar katılabilecek.

Birinciye; 5000 TL,ikinciye: 4000 TL,üçüncüye: 3000 TL tutarında Boyner hediye çeki,3 adet mansiyon ödülü: 500 TL tutarında Boyner hediye çeki,sergileme: 100 TL tutarında Boyner hediye çekinin (En fazla 30 eser sergilemeye alınacaktır) verileceği yarışmanın seçici kurulu şu kişilerden oluştu:Merih Akoğul – fotoğraf sanatçısı,Şerif Antepli – Fotoğraf Dergisi imtiyaz sahibi,Ömer Serkan Bakır – Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni,Prof. Güler Ertan – Arel Üniversitesi GSF Dekanı,Prof. Sabit Kalfagil – Marmara Üniversitesi GSF Fotoğraf Bölümü öğretim üyesi,İbrahim Zaman – fotoğraf sanatçısı,Boyner temsilcisi.

En fazla dört eser gönderilecek

Bu sene VI.sı düzenlenen  Boyner Holding Ulusal Fotoğraf Yarışması’na fotoğraflar, sayısal ortamda  ve en fazla dört eser gönderilecek.Eserler siyah-beyaz ya da renkli olabilecek.Herhangi bir yarısmada ödül almamış olması, JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte ve kısa kenarı en az 2500 piksel olacak. CD/DVD üzerine sadece rumuz yazılıp, CD veya DVD’ye kayıt edilerek, katılım formu ile birlikte"Fotoğraf Dergisi – Boyner Fotoğraf Yarışması 2011 Şehit Muhtar Cad. No: 22 K: 1,34437 Taksim – İstanbul" adresine gönderilecek.Yarışmanın kısaca diğer şartları da şöyle;Ödül alan fotoğraflar,Almanak-2012’de yer alacak

" Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmis olmalıdır. Baskasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarısmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Ortaya çıkabilecek anlasmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Dereceye girerek ödül ve sergileme alan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren 1 yıl süre ile hiçbir yer ve muhteva sınırı olmaksızın, kurumun tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanabileceği gibi, yarışma sonuçlarının duyurusu için basın organlarında da eser sahibinin adı ile birlikte kullanılabilir. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibine de ait olacaktır.

Sonuçlar, 21 Mart 2012’de açıklanacak

Ödül alan fotoğraflar ayrıca TFSF yayını olan Almanak-2012’de kurumumuz adına ayrılan sayfalarda basılı olarak yer alacaktır. Katılım formunu imzalayarak bu yarışmaya katılanlar, tüm katılım kosullarını kabul etmiş sayılacaktır."Son katılım  tarihi 5 Mart 2012 olan yarışmada,sonuç bildirimleri 21 Mart 2012’de açıklanacak,sergi ve ödül töreni Mayıs ayı içerisinde yapılacak.Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından da desteklenen yarışma ile ilgili daha fazla bilgi,[email protected] adresinden alınabiliyor.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL