Sahte MİT kimliğiyle dolandırıcılık

Dünya Hali
Konya’da yaşayan Rauf ve İdris G. kardeşler, özel güvenlik sertifikası almak için gittikleri kursta, Aydemir Y. (28) ile tanıştı. MİT’te görev yaptığını, bu kimliğini gizlemek için sertifi...
EMOJİLE

Konya’da yaşayan Rauf ve İdris G. kardeşler, özel güvenlik sertifikası almak için gittikleri kursta, Aydemir Y. (28) ile tanıştı.

MİT’te görev yaptığını, bu kimliğini gizlemek için sertifika almak istediğini belirten Aydemir Y; Rauf G. ile İdris G’ye ”Sizi devlet memuru yapabilirim” dedi.

İki kardeşin 20 bin lirasını alan Aydemir Y, bir süre sonra kardeşlerden İdris G’yi, iş bulduğunu belirterek Rize’ye gönderdi. Burada kiraladığı evde işe başlama gününü bekleyen İdris G, şüphelinin kendisini sürekli farklı bahanelerle oyalaması üzerine polise başvurdu.

Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Meram ilçesindeki bir markette çalışan Aydemir Y’yi gözaltına aldı.

Üzerinden sahte MİT kimliği çıktı

Üzerinde sahte MİT kimliği bulunan Aydemir Y’nin ilk ifadesinde, ”Ben kimseyi dolandırmadım. MİT kimliğini de orada görev yapma arzum olduğu için yanımda taşıyorum” dediği öğrenildi.

Şüpheli, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme