Radarsız Libya’dan Kaçan ‘Çılgın Türkler’

Dünya Hali
Çılgın Türklerin sağlık durumları iyi. Alınan bilgiye göre, Libya’nın Derna kentinden, kendi olanaklarıyla, sadece pusula kullanarak kaçan Hicret-1 adlı teknenin kaptanı Levent Usta ile sualtı t...
EMOJİLE

Çılgın Türklerin sağlık durumları iyi.
Alınan bilgiye göre, Libya’nın Derna kentinden, kendi olanaklarıyla, sadece pusula kullanarak kaçan Hicret-1 adlı teknenin kaptanı Levent Usta ile sualtı teknisyenleri Haldun Özkoç, Ufuk Pekşan, Fatih Aksu, Halil İbrahim Arslan, Murat Özpınar ve Ercan Altay, 3 gün süren zorlu yolculuğun ardından, Datça’nın Knidos mevkisi açıklarında, devriye görevi yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından fark edildi.

-ZORLU YOLCULUK-

Sağlık durumları iyi olan ve Sahil Güvenlik Komutanlığında ifade veren 7 Türk, ifadelerinde 3 gün süren yolculuğu anlattı.

Zorlu yolculukla gelen Türklerin, Milas-Güllük’e kayıtlı Hicret-1 adlı tekneyle 1 yıl önce Libya’ya gittikleri, orada bir Türk inşaat firması adına çalıştıkları ve su altına dalış yaparak boru döşedikleri öğrenildi.

Türklerin, Libya lideri Muammer Kaddafi güçlerinin, çalıştıkları tesisi ve kenti bombalayacağı ya da ayaklanmacıların kentteki yabancıları gözaltına alacağı söylentilerinin güçlenmesi nedeniyle, kaçarak, saatte 8 mil hız yapan bir tekneyle, 140 mil uzaklıktaki Girit Adası’na ulaşmayı hedefledikleri de bildirildi.

-SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİ ARIYORMUŞ-

Libya’dan ayrılırken, teknelerindeki telsiz liman görevli tarafından sökülen 7 Türk’ün, Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgiler doğrultusunda, bölgede devriye gezen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince arandığı öğrenildi. Türk karasularına ulaşmayı başaran Türklerin geldikleri teknede, 3 gün boyunca yetecek kadar gıda maddesi ve su bulunduğu bilgisi alındı.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme