Prenses Diana’nın arabası satılıyor

Dünya Hali
Fransa’nın başkenti Paris’te 1997 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden İngiltere Prensesi Diana’nın ABD ziyareti sırasında kullandığı otomobil açık artırmayla satılac...
EMOJİLE

Fransa’nın başkenti Paris’te 1997 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden İngiltere Prensesi Diana’nın ABD ziyareti sırasında kullandığı otomobil açık artırmayla satılacak.

İngiltere Veliaht Prensi Charles ile eşi Diana’nın 1985 yılında ilk kez gittikleri Amerika ziyaretinde kullandıkları araç, satışa çıkıyor. Rolls-Royce marka aracı, Chicago yakınlarında bulunan Volo Auto Müzesi, sanal açık artırma sitesi eBay’da satacak. Müze Direktörü Brian Grams, "Arabayı, elçiliğin sahip olduğu Rolls-Royce marka kurşun geçirmeyen bir araç sanıyorduk. Ama biraz araştırma yapınca Prenses Diana’nın aracı kullandığını öğrendik." diye konuştu. Araç, Lady Diana’nın öldüğü 9 Kasım tarihinde satışa sunulacak.

Prens Charles ile eşi Diana, 1985 yılındaki Amerikan gezisi sırasında elçiliğin sahip olduğu Rolls-Royce marka aracı kullanmıştı. İkili, dönemin ABD Başkanı Ronald Reagen ve eşi ile görüşmüş ve çeşitli davetlere katılmışlardı. O dönemde İngiltere karşıtı gösteriler sebebiyle elçilik, arabayı baştan aşağı elden geçirerek muhtemel saldırılara karşı korunaklı hale getirmişti.