Dünya Hali

Patlamamış Füzeler Böyle İmha Edildi

Ülkede aylar süren iç savaş sırasında NATO uçaklarından atılan füzeler, başkent Trablus’taki Kaddafi güçlerinin bulunduğu askeri bölgeyi yerle bir etti. Ancak bir binaya isabet eden iki füze patlamadı. VİDEOYU İZLEMEK..

Patlamamış Füzeler Böyle İmha Edildi

Ülkede aylar süren iç savaş sırasında NATO uçaklarından atılan füzeler, başkent Trablus’taki Kaddafi güçlerinin bulunduğu askeri bölgeyi yerle bir etti. Ancak bir binaya isabet eden iki füze patlamadı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

42 yıllık Muammer Kaddafi iktidarının devrilmesinin ardından Ulusal Geçiş Konseyi’ne bağlı güvenlik güçlerince korunan binada bulunan patlamamış iki füzenin bir süre önce imha edilmesine karar verildi.

Suani Bölgesi’nde sabahtan itibaren önlem alan güvenlik güçleri, çevre emniyetini aldıktan sonra megafonlarla mahalle sakinlerini dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Daha sonra özel kıyafetli bomba imha uzmanı, binada bulunan patlamamış füzeye düzeneği yerleştirdi. Füzenin birkaç dakika sonra büyük bir gürültüyle patlatılmasının ardından binanın sağlam kalan kolanları çöktü, gökyüzüne doğru büyük bir toz bulutu yükseldi.

Füzenin cinsi hakkında bilgi verilmedi.

Operasyonu düzenleyen güvenlik ekibinin şefi Yusuf Haybaşir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun süredir binada bulunan iki füzenin siviller için risk oluşturduğunu ve sorunsuz bir şekilde imha edildiğini kaydetti.

AA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL