‘Özal’ın naaşında aşırı miktarda zehir var’

Dünya Hali
Şüpheli ölümün üzerinden 19 yıl geçti, sır perdesi aralanmaya başladı. Merhum Turgut Özal ‘ın otopsisinde zehir tespit edildi. Zehirlenme iddiasıyla ilgili tartışmalarsa yeni ortaya çıkan bilgil...
EMOJİLE

Şüpheli ölümün üzerinden 19 yıl geçti, sır perdesi aralanmaya başladı. Merhum Turgut Özal ‘ın otopsisinde zehir tespit edildi. Zehirlenme iddiasıyla ilgili tartışmalarsa yeni ortaya çıkan bilgiler ışığında devam ediyor.

AŞIRI MİKTARDA ZEHİR BULGUSU VAR
 
Titiz bir çalışma yürüten Adli Tıp uzmanları incelemede fazla miktarda zehir bulgusuna rastladı. Merhum Özal’ın naaşında tespit edilen miktarın çok olması dikkat çekiyor. Zehrin vücuda dışarıdan verilen tarım ilacı veya ağır metal benzeri bir madde olma ihtimali titizlikle inceleniyor.
 
TOPRAK ANALİZİ YAPILDI
 
Uzmanlar, Özal’ın naaşında tespit edilen zehirle ilgili en ufak şüphe olmaması için toprak analizi bile yaptı. Anıtmezardan alınan kabir toprağında herhangi bir zehir bulgusuna rastlanmadı. Bu sonuç zehrin toprak üzerinden merhum Özal’ın naaşına bulaşmadığını ve öldürücü maddenin Özal’ın yaşamına son verecek şekilde kendisine verildiğini ispatlıyor.
 
Tetkikler yapılmaya devam ediliyor. Adli Tıp Kurumu nihai kararını kimya ve morg dairelerinden gelen kanıtları inceleyerek verecek. Kurum daha sonra yaptığı incelemelerin sonuçlarını Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edecek.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme