Okuyan: Kenan Evren’i asalım

Dünya Hali
Düzenlediği basın toplantısında "Bir gecede yasa çıkarın da Asalım sallandıralım Evren’i" dedi. Okuyan açıklamasına şöyle devam etti: "Ben televizyonlarda da referanduma ‘ha...
EMOJİLE

Düzenlediği basın toplantısında "Bir gecede yasa çıkarın da Asalım sallandıralım Evren’i" dedi.

Okuyan açıklamasına şöyle devam etti: "Ben televizyonlarda da referanduma ‘hayır’ oyu vereceğimi açıklamıştım. Hep bana o dönemde ceza gördünüz, neden hayır oyu vereceksiniz dediler. O zaman da izah ettim. 12 Eylül ile ilgili Anayasa’nın 15’inci maddesinin kaldırılması sadece ve sadece o 20 maddelik anayasa değişikliğinde bir krema üstüne sürmek. Oradaki esas hedef yargıydı, yargıda düzenleme yapmaktı. Bir yargılama süreci başladı. İlk duruşmayı ben izledim.

 Yarım saat baktım ve çıktım. Adam uzanmış. Bir monitörün köşesinde Evren denilen yaratık, diğer köşesinde Şahinkaya denilen yaratık vardı. Adamların suratı bile görünmüyor. Adını soyadını söylüyorlar, başka da bir şey söylemiyorlar. Arada durduruyorlar, bu adamların çişi geldi diyorlar. Böyle yargılama mı olur? Kenan Evren 90 yaşında. Çok yakından tanıdığımız TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca da 90 yaşında. Aynı yaştalar. Adamı çevre duyarlılığına karşı yaptığı eylemden dolayı aynı tarihlerde İzmir Dikili’de mahkemenin önünde ayakta dikiyorsun. Ben böyle memlekete isyan ederim."

Yaşar Okuyan, "Öte tarafta darbe yapmış, binlerce insanın hayatını karartmış, cezaevlerinde 300 küsür insanın ölümünden birinci derecede sorumlu olan adamları yatakta yargılıyorsun. Bu 90 yaşındaki adamlar 17 yaşındaki Erdal Eren’in astılar. Benim gözümün önünde asmaya götürdüler. Dehşet bir tablo var. Bunların sorumlularını yargılıyoruz. Eyvallah.

Sen hiç olmazsa bu yaratıkları mahkemenin huzuruna getir. Adam mahkemeye saygısızlık yapıyor, Türk halkıyla dalga geçiyor. Ben olsam bunlara özel kanun çıkartırım, bir gecede MİT Yasası’nı değiştiren hükümete teklif ediyorum. Bir gecede bunları asalım. Sallandıralım bakalım. Veya asmasınlar bana versinler. Ben onları benim kaldığım Mamak’taki hücreme götüreyim. 2 gün onlarla beraber olalım. Onlara hayat hikâyemi anlatayım. 2 gün sonra kendini asmışsa ne yapalım insanlık hali. Bu yargılama mı? Bu memleket 90 yaşındaki Hayrettin Karaca’yı aynı tarihlerde ayakta hazır ola geçirip çevre duyarlılığından dolayı yargılıyor, diğeri ise şu kadar cinayetlerin ve suçun asli faili pozisyonunda yatakta yatıyor. Böyle memleket olur mu?" şeklinde konuştu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme