Okumayı Sök Tencereyi Kap!

Dünya Hali
Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde okuma-yazma bilmeyen yetişkinlere yönelik açılacak kursta başarılı olanlara tencere seti dağıtılacağı bildirildi. Tufanbeyli Kaymakamı Cevat Uyanık, Halk Eğitimi M...
EMOJİLE

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde okuma-yazma bilmeyen yetişkinlere yönelik açılacak kursta başarılı olanlara tencere seti dağıtılacağı bildirildi.

Tufanbeyli Kaymakamı Cevat Uyanık, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü‘nce her yıl düzenli olarak açılan kurslara ilgiyi artırabilmek için bu yıl farklı bir uygulama yaparak, tencere seti dağıtmaya karar verdiklerini belirtti.

Uyanık, şunları söyledi:

”Okumanın yaşı yoktur. Bu yıl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce yetişkinler için açılacak okuma-yazma kursuna katılan ve kurs sonunda başarılı olarak belge almaya hak kazanan her kursiyere, Kaymakamlık imkanlarından ödül olarak tencere seti hediye edeceğiz. Amacımız, okuma-yazma kurslarına ilgiyi artırmak ve yüzde 100’lük okur-yazar hedefine biran önce ulaşmak. Kursa katılmak isteyenler, bulunduğu yere en yakın okul müdürlüğüne veya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne başvurabilir.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme