Dünya Hali

Müslümanlar Birlikte Hareket Etmeli

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Hollanda’daki temaslarının son gününde Lahey’de Hollanda Devleti ile Müslümanlar arası İletişim Kurumu’nu (CMO) ziyaret etti. Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan ile Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral’ın da katıldığı ziyarette..

Müslümanlar Birlikte Hareket Etmeli

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Hollanda’daki temaslarının son gününde Lahey’de Hollanda Devleti ile Müslümanlar arası İletişim Kurumu’nu (CMO) ziyaret etti. Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan ile Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral’ın da katıldığı ziyarette konuşan Bozdağ, Müslümanlara birlikte hareket etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Birlikte hareket edilmesi halinde sorunların çözümünün daha kolay olacağına işaret eden Bozdağ, CMO gibi kurumların bu konuda yaptıkları katkılara değindi.

Ayrı ayrı çalışmanın zaman kaybına neden olacağını kaydeden Bozdağ, örgütlü yapıların devlet katında her zaman daha kolay netice alabileceğine dikkati çekti.

Türkiye olarak dünyanın neresinde olursa olsun Müslümanların birlikteliğinden yana olduklarını söyleyen Bozdağ, "Müslümanlar etnik kökeni ne olursa olsun Kur’an’da kardeş ilan edilmiştir. Onun için kardeşlik hukuku çok önemli. Mezhep kavgaları yarışları Müslümanlara fayda vermez. Birlikte hareket etmek fayda verecektir. Maalesef bugün hala bazı yerlerde bu kavgaları görüyoruz ve üzülüyoruz. İşte sizin birlikteliğiniz bence bu kavgaların da önünü kesecektir" dedi.

Bozdağ, ziyarette CMO yöneticilerinden Dris Boujifi Ummon’a kahve takımı hediye etti.

Hollanda’ya 3 günlük çalışma ziyaretinde bulunan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, temaslarını tamamlayarak Türkiye’ye hareket etti.

Bozdağ’ı Amsterdam Schiphol Havaalanı’nda Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan ve Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral uğurladı.

AA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL