Dünya Hali

MHP’li Yalçın: PKK Yeni Suikastlar Yapacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, teröristlerin kanlı eylemlerini sürdürmeye devam ettiğini ve halkı da içine alan yeni taktiklerle yeni eylemlere hazırlandığını belirterek, bir an evvel kararlılıkla hareket edilerek,..

MHP’li Yalçın: PKK Yeni Suikastlar Yapacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, teröristlerin kanlı eylemlerini sürdürmeye devam ettiğini ve halkı da içine alan yeni taktiklerle yeni eylemlere hazırlandığını belirterek, bir an evvel kararlılıkla hareket edilerek, Türkiye’nin terör belasından kurtarılması gerektiğini söyledi.

Yalçın, Isparta’ya yaptığı ziyarette önce Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası MHP Isparta İl Teşkilatı’nı ziyaret eden Yalçın, düzenlediği basın toplantısında terör olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kanlı terör örgütü PKK’nın son günlerde eylemlerini artırma kararı aldığını ve 15 Haziran’dan itibaren de uygulama safhasına geçtiğini belirten Yalçın, son 45 günde 45 şehit verildiğini belirtti.

PKK’nın siyasi uzantıları tarafından ilan edilen özerklik söylemlerinin Türk milleti nezdinde itibar görmemesinin bölücü terör örgütünü yeni taktiklere yönelttiğini anlatan Yalçın, ”Teröristlerin son taktiklerinden birisi halktan silahlı taban oluşturmak ve korku salmaya yönelik yeni suikastlar tertiplemektir. Bu amaçla bazı bölgelerde terör örgütü sempatizanlarına ve halka silah dağıtılarak, zorla eyleme sevk ediliyorlar. Karşı koyanlar ise acımasızca öldürülmektedir” dedi.

Terör örgütünün devletin meşru yollardan sürdürdüğü terörle mücadeleyi rayından çıkarmak ve iç çatışma ortamının kıvılcımlarını yurdun dört bir yanına sıçratmak istediğini kaydeden Yalçın, sözlerine şöyle sürdürdü:

”Ocaklara ateş düşüren terör saldırıları yüzünden kendiliğinden oluşan toplumsal refleks içinde kimi gençlerin münferit olarak bulunması gayet olarak normaldir. Şurası muhakkak ki MHP teşkilatlarıyla temas halindeki hiçbir ülkücüsü ve Türk milliyetçisi meşruiyet sınırlarını çiğnemeyecek, kendini bir devletin polisi ve jandarması yerine koymayacak, adaletin tesisini yargıya bırakacaktır. Çünkü düsturları 40 yıllık şerefli bir mücadelenin mihnet, çile ve sabrında yoğrularak kemal bulan, büyük acılarını vatan, millet ve bayrak sevdasında dindiren Türk milliyetçileri, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğü prensibini içlerine sindirmişlerdir.”

Siyasi iktidarın terör örgütünün üzerine kararlılıkla gitmediği sürece ülkenin terörden kurtulamayacağını kaydeden Yalçın, ”İmralı susturulmadan, Kandil söndürülmeden, Mahmur dağıtılmadan bu terör belası bitmeyecek” ifadelerini kullandı. Bu konuda AK Parti iktidarına açık destek verdiklerini de söyleyen Yalçın, ”Arzumuz bir an evvel, sadece birkaç uçak sortisiyle değil de onun desteklediği bir kara harekatıyla birlikte meselenin üzerine giderek, Türkiye’nin sınırlarını ve kendi coğrafyasını biran evvel güvenlik altına almalarıdır” diye konuştu.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL