Dünya Hali

Meteroloji’den Kar Uyarısı

abah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor…

Meteroloji’den Kar Uyarısı

abah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olarak (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN KAR UYARISI

Yurdun bazı bölgelerinde gece saatlerine kadar yoğun kar yağışı beklendiği bildirildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bugün Siirt, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Düzce, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli kar, Zonguldak, Bartın, Sinop ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur, iç ve yükseklerinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

Kuvvetli yağışların neden olabileceği ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, buzlanma, eğimin fazla olduğu kesimlerde çığ gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI:
Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Ege ve Batı Akdeniz kıyı şeridi ile Karadeniz kıyı şeridinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyette bulunan çiftçilerimizin, seracılarımızın ve fındık üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI:
Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU’DA KIŞ SERT GEÇİYOR!

Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar ve tipi nedeniyle 975 köy yolu ulaşıma kapandı.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışı ve tipi etkili oluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL