Dünya Hali

Meteoroloji’den Aşırı Yağış Uyarısı

Trabzon, Rize ve Hopa’da aşırı yağış bekleniyor. Bu bölgelerde sıcaklar da 2 ila 4 derece düşecek. Diğer bölgelerde ise hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son..

Meteoroloji’den Aşırı Yağış Uyarısı

Trabzon, Rize ve Hopa’da aşırı yağış bekleniyor. Bu bölgelerde sıcaklar da 2 ila 4 derece düşecek. Diğer bölgelerde ise hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeydoğu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağış görülecek. Yağışların, Trabzon, Rize ve Hopa’da aşırı, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum çevrelerinde ise yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa’da aşırı, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum çevrelerinde ise yer yer kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, lokal dolu yağışı vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Hava sıcaklıkları; ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (35)

ANKARA: Az bulutlu ve açık (32)

İZMİR: Az bulutlu ve açık (35)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu (34)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (38)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu (29)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (24)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (38)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas’ın kuzey çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa’da aşırı, Artvin çevrelerinde ise kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, kuzey ve doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Erzurum çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL