Dünya Hali

Mehmet Bebek İki Dişiyle Doğdu

Bebek, hastane personelini sevimliliğiyle kendine bağladı. Fatma Tunca, Opr. Dr. Muammer Özgün’ün sezaryen ameliyatıyla 3 bin 700 gr ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. ‘Mehmet’ ismi verilen bebek alt çenesinde,..

Mehmet Bebek İki Dişiyle Doğdu

Bebek, hastane personelini sevimliliğiyle kendine bağladı. Fatma Tunca, Opr. Dr. Muammer Özgün’ün sezaryen ameliyatıyla 3 bin 700 gr ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. ‘Mehmet’ ismi verilen bebek alt çenesinde, örneğine az rastlanır şekilde iki dişle doğdu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Opr. Dr. Özgün ve çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Şengül Polat, sebebinin genetik olabileceğini belirtti. Doktorlar, "Bu tür vakalar çok nadir görülür.

Tıbben bir açıklaması yok. Allah’ın takdiri dememiz daha doğru olacaktır. Bebek ve anne son derece sağlıklı, ancak bu iki dişin çekilmesi gerekiyordu, zamansız çıkan bu dişler sallanıyordu. Annesinin sütünü emmesi sırasında her an çıkabilir ve boğulmasına yol açabilirdi. Şimdi son derece huzurlu bir şekilde beslenebiliyor." dedi. Anne Fatma ve baba Şenol Tunca da bebeklerinin dişli doğmasına çok şaşırdıklarını belirtti.

Zaman
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL