Kral Abdullah’tan yasa önerisi

Dünya Hali
Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansının (SPA) haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın İslam ülkelerinden hac için gelen heyet başkanlarını kabulü sırasında, BM’den semavi d...
EMOJİLE

Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansının (SPA) haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın İslam ülkelerinden hac için gelen heyet başkanlarını kabulü sırasında, BM’den semavi dinlere ve peygamberlere hakareti suç kabul edecek bir yasa hazırlamasını istediği belirtildi.

Haberde Abdullah’ın, ”Buradan, Allah’ın evinin yanından BM’yi, semavi dinlere ve peygamberlere hakaret etmeyi suç kabul edecek bir yasa hazırlamaya çağırıyorum” ifadesine yer verildi.

Müslümanlara tek vücut olma çağrısında da bulunan Kral Abdullah’ın, ”İslam ümmetinin kendi arasında diyalog kurmasının dini bir vecibe olduğunu, ayrımcılığın, cehaletin, hizipçiliğin ve aşırılığın Müslümanların önünde engel teşkil ettiğini” söylediği bildirildi.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, 14 Ağustos’ta Mekke’de İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesinde yaptığı açılış konuşmasında, mezhepler arası diyalog merkezi kurulmasını önermişti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme