Dünya Hali

Koyunların Sahibi DNA Testiyle Belirlendi

Yusuf Çınar’ın haberi Çorum’un Eskiekin Köyü’nde yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, ahıra giren kişiler, 55 yaşındaki Elvan Sarı’ya ait 9 koyunu çalıp götürdü. Jandarmaya giderek şikayetçi olan Sarı,..

Koyunların Sahibi DNA Testiyle Belirlendi

Yusuf Çınar’ın haberi

Çorum’un Eskiekin Köyü’nde yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, ahıra giren kişiler, 55 yaşındaki Elvan Sarı’ya ait 9 koyunu çalıp götürdü. Jandarmaya giderek şikayetçi olan Sarı, hayvanlarının bulunması için dedektif gibi çalıştı. Jandarma ile birlikte koyunlarını arayan Sarı, bir pazarda gördüğü hayvanlarını tanıyarak jandarmayı aradı. Hayvan pazarına gelen ekipler, koyunları satmaya çalışan Ş.Ç.’yi gözaltına aldı.

Şüpheli Ş.Ç. ifadesinde koyunları oğlu S.A.Ç.’den aldığını belirtti. Bunun üzerine S.A.Ç.’de jandarmaya gelerek ifade verdi. O da suçlamayı kabul etmedi ve koyunların çalıntı olmadığını söyledi.

Bunun üzerine değeri 4 bin lirayı bulan 9 koyuna da jandarma tarafından el konuldu. Ardından savcılık tarafından Elvan Sarı’nın ahırında bulunan bir koyun ile çalınan koyunlardan birinden alınan kan örneği Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne gönderilerek DNA testi yapılması istendi. Dün gelen test sonuçlarına göre alınan kan örneklerinden anne-yavru ilişkisi tespit edildi. Kanların birbirine uyduğunun belirlenmesi üzerine 9 koyunun Elvan Sarı’ya teslim edileceği belirtildi.

Bu arada ifadelerinin ardından savcılık tarafından serbest bırakılan Ş.Ç. ile S.A.Ç. hakkında, koyunların DNA’sının birbirini tutması üzerine savcılık tarafından yakalama emri çıkarıldı.

Milliyet

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL