Koreli Kızlar Mantı Yaptı

Dünya Hali
Tez konuları olan Anadolu kültürü ve geleneklerini araştırmak üzere Yozgat’a gelen Kore’nin Seul Üniversitesi’nden 5 öğrenci, konuk oldukları evde hamur açıp mantı yaptı.Sung Ho, Yu ...
EMOJİLE

Tez konuları olan Anadolu kültürü ve geleneklerini araştırmak üzere Yozgat’a gelen Kore’nin Seul Üniversitesi’nden 5 öğrenci, konuk oldukları evde hamur açıp mantı yaptı.Sung Ho, Yu Seon, Sae Seung, Sung Hoon, Ji Eun isimli 2’si erkek 5 öğrenci, İstanbul’dan sonra geldikleri Yozgat’ta çeşitli kültür incelemelerinde bulundu.

Kentteki tarihi ve turistik bölgeleri gezen Koreli öğrenciler, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt’un evine konuk oldu. Burada bölgeye özgü içli mantı için hamur açıp, mantı hazırladılar. Mantı yaparken oldukça zorlandıkları gözlemlenen öğrenciler, daha sonra ise hazırladıkları mantının ve Yozgat yöresine ait testi kebabının tadına baktı. Ardından çalışmalarına devam etmek için Yozgat’tan ayrılan öğrenciler, Kırşehir, Nevşehir, Karaman, Tarsus, Denizli ve İzmir’in yolunu tuttu.

Zaman