Koca Uçağı Lazerle Rotadan Çıkardı

Dünya Hali
Dil öğrenmek için gittiği Avustralya’da canı sıkılan Türk gencin şakası, bir pilotu hastaneye, kendini de hapse gönderdi. Avustralya’ya dil eğitimi için giden bir Türk genci, lazerle yaptı...
EMOJİLE

Dil öğrenmek için gittiği Avustralya’da canı sıkılan Türk gencin şakası, bir pilotu hastaneye, kendini de hapse gönderdi.

Avustralya’ya dil eğitimi için giden bir Türk genci, lazerle yaptığı “şaka” ile ülkeyi ayağa kaldırdı ve şimdi müebbet hapisle karşı karşıya. Adelaide kentinde yaşanan olayda, 26 yaşındaki İrfan Bozan, Mehmet Akyıldız (28) ile birlikte otomobille seyahat ederken kısa bir zaman önce aldığı lazeri çıkardı ve bu sırada üzerlerinden geçmekte olan Qantas Havayolları’na ait uçağa tuttu. Lazer ışınları iki bin 100 metrede seyreden uçağın kaptan pilotunu geçici olarak kör etti. Ancak yardımcı pilot uçağı kazasız belasız yere indirmeyi başardı.

İhbar üzerine güvenlik güçleri alarma geçti ve iki Türk suç aleti lazerle tutuklandı. Mahkemede, Bozan ve Akyıldız hakkında cana kastetmek ve yasadışı silah taşımaktan ömür boyu hapis cezası istendi. Bozan, “Lazeri oyuncak diye Tayland’dan aldım. Avustralya’da yasak olduğunu bilmiyordum. Uçağa tutmadım” dedi. Hakim Bozan’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Akyıldız ise kefaletle serbest bırakıldı. Duruşma önümüzdeki aya ertelendi. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme