Kış Geri Geldi

Dünya Hali
İki gündür mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, yağan yağmurla birlikte iyice düştü. Yağmura hazırlıklı olan vatandaşlar şemsiyeleri ile yağmurdan korunurken, bir hazırlığı olmayan...
EMOJİLE

İki gündür mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, yağan yağmurla birlikte iyice düştü. Yağmura hazırlıklı olan vatandaşlar şemsiyeleri ile yağmurdan korunurken, bir hazırlığı olmayan İstanbullular ise yanlarındaki poşet ve çantalarla kafalarını örtmeye çalıştı.

Islanmak istemeyenler ise dışarı çıkmak için yağmurdun kesilmesini bekledi. Acelesi olan vatandaşlar, yağmura rağmen hızlı adımlarla yollarına devam etti.

Bazı bölgelerde şiddetli yağan yağmur, ilk belirlemelere göre herhangi bir taşkına yol açmadı.

İşte Günlük Hava Durumu;

HAVA SICAKLIĞI :İç kesimlerinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısında kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek.

UYARILAR 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Zonguldak, Bartın, Karabük, İnebolu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara, Batı Karadeniz, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul Anadolu Yakası, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik) aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek. 
 
EGE Az bulutlu ve açık, kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu, Kütahya çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

AKDENİZ Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, Doğusu (Yozgat, Sivas, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Aksaray) ile Eskişehir, Çankırı ve Ankara’nın kuzey ve batı çevreleri (Kazan, Kızılcahamam, Beypazarı, Güdül, Nallıhan, Ayaş, Çubuk ve Çamlıdere) sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Zonguldak, Bartın, Karabük ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU Parçalı bulutlu, bölgenin kuzeyi zamanla çok bulutlu, Erzincan ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.