Dünya Hali

Kaspersky’den 2012 Sürümleri Geliyor!

Kaspersky Internet Security yazılımın yeni sürümü geçtiğimiz pazartesi tanıtıldı. Yeni sürüm yeni bir arabirim ve kötücül yazılımların yaptığı hasarı geri döndürme yeteneğine de sahip. Ürün pazarlama direktörü Peter Beardmore, Web..

Kaspersky’den 2012 Sürümleri Geliyor!

Kaspersky Internet Security yazılımın yeni sürümü geçtiğimiz pazartesi tanıtıldı. Yeni sürüm yeni bir arabirim ve kötücül yazılımların yaptığı hasarı geri döndürme yeteneğine de sahip.

Ürün pazarlama direktörü Peter Beardmore, Web konferansında yeni ürünü tanıtırken önemli noktalara dikkat çekti. Özellikle bulut özelliklerinin ürün hızlarını arttırdığını ve firmanın tehlikelere karşı daha hızlı tepki verdiğini belirten Beardmore, "Günümüz tehlikeleri de ona göre arttı ve vereceği hasarı ilk bir kaç saatte vemeye başladılar, bu yüzden özellikle hızlı tespit ve çözümün önemi de arttı" dedi.

Beardmore bulut sistemlerinin bile yeterince koruma sağlayamadığını, internet bağlantı hızlarının kısıtlığı olduğu zamanlar olduğunu bu yüzden hibrit bir sisteme geçtiklerini belirtti. File Adviser seçeneği ile kullanıcıların dosya hakkında tek bir tıkla genel olarak bilgi sahibi olabileceğini ve bu bilgilerin gerçek-zamanlı verilerle uygulamaya gönderildiği belirtildi.

Yeni sürümlerdeki en büyük değişikliklerden biri de kullanıcıların da istediği basit arayüz. Kullanıcılar oldukça görünü bir şekilde masaüstlerinde son güncellemeleri, sistemlerinde varolan tehlikeleri görebiliyor. Ayrıca mini versiyon olarak da bir Windows Kenar çubuğu aracı da eklenmiş.

Yazılım yeni bir diğer yeteneği ise "Geri dönüşlü sistem izleme" aracı. Bu araç sistemde yapılan her etkinliğini kaydını uzun bir süre tutuyor. Bu etkinlikler tabi Kaspersky’nin siber tehditlerle ilişkilendirdiği etkinlikler. Böylelikle sistem içindeki yazılımların kötücül yazılım olup olmadığı veya kötücül yazılımlarla birlikte çalışıp çalışmadığı takip edilebiliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL