Karadeniz’de kıyamet paniği

Dünya Hali
Göktaşı Karadeniz’e çarptı. Yurdum insanı "Alo Fetva Hattı"na soru yağdırdı: ‘Kısa sürede günahlarımı nasıl temizlerim.’ ‘Banka borçlarım ne olacak?’ Maya uygar...
EMOJİLE

Göktaşı Karadeniz’e çarptı. Yurdum insanı "Alo Fetva Hattı"na soru yağdırdı: ‘Kısa sürede günahlarımı nasıl temizlerim.’ ‘Banka borçlarım ne olacak?’

Maya uygarlığı, "21 Aralık’ta kıyamet kopacak" dedi. Bu kimine göre bir efsane, kimine göre de gerçekti. Dünya kıyamet haline bürünürken bu panikten yurdum insanı da nasiplendi. Geçen hafta Karadeniz’e düşen göktaşı, Ordu Müftülüğü’nün ‘Alo Fetva’ hattını kilitledi.

‘MÜSLÜMAN MI’
Özellikle Perşembe ilçesinde yaşayanlar, müftülüğe kıyametle ilgili sorular yönelitti. Kimi "Gerçekten kıyamet kopacak mı ?", "Mayalar Müslüman mıydı?", "Mayalar acaba doğru mu söyledi?" gibi kıyametle ilgili sorular sordu. Kimisi de ‘Günahlarım çok, nasıl ibadet edip bir kaç günde affettirebilirim", "Kıyamet kopup ölürsem çok sevdiğim kedimi de yanımda götürebilir miyim?", "Bankaya kredi borcum var, kıyamet kopar da ödeyemezsem kalan taksitler için günaha girer miyim?" şeklinde sorular yöneltti. Müftülükte görevli din adamları ise "Kıyametin kopacağı tarihi sadece Allah bilebilir" dedi.

‘FAYDASI VAR’
Ünye Müftüsü Aydın Yığman ise konuyla ilgili şöyle konuştu: "Kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah bilir. Tabii bu durum bir manada iyi olabiliyor. İnsanlar kıyamet kopacak diye daha fazla hazırlık yapıp ibadetlerini yerine getirirler. Bunlara faydası olur."

Geçtiğimiz hafta Karadeniz açıklarına düşen göktaşı, güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Bölge, seyirlik hale geldi. Görgü tanığı Mustafa T. "Göktaşını görünce kıyamet iddiaları aklımıza geldi" dedi.

GÖZÜMÜZ NİBURU’DA
Maya Takvimi’ne göre 21 Aralık’ta kıyamet kopacak! Dünyanın sonu gelecek! Farklı varsayımlar içerisinde, en çok konuşulan ise bir gezegen. Buna göre Sümerler’in "Niburu" adını verdiği gezegen, 2012 yılı Aralık ayı içinde dünyaya çarpacak. Maya efsanesine göre bu gezegenin çarpmasıyla
dünyanın sonu gelecek.

BİZ BU FİLMİ GÖRMÜŞTÜK
"Dünyanın Sonu" kehaneti, yıllar önce beyaz perdeye yansıdı. Bu alanda en kült kabul edilen filmlerden olan 1968 yapımı "Maymunlar Cehennemi"nde maymunların insan ırkı üstünde iktidar kurması anlatıldı. "Armageddon", "Derin Darbe" gibi filmlerde de dünyanın sonunu seyretti.

ahaber.com