Dünya Hali

Kar Yağışı Yolları Kapattı

Diyarbakır Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 2 doktor ve 3 yardımcı sağlık personelinden oluşan ekip, kar nedeniyle mahsur kaldı. Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Nolu Sağlık Ocağında görev..

Kar Yağışı Yolları Kapattı

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 2 doktor ve 3 yardımcı sağlık personelinden oluşan ekip, kar nedeniyle mahsur kaldı.

Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Nolu Sağlık Ocağında görev yapan 5 kişilik ekibin, Boyunlu köyüne sağlık taramasına gittiğini ve dönerken karda mahsur kaldıklarına dair kendilerine bilgi ulaştığını söyledi.

Ekiple görüştüklerini belirten Sezer, ”Karayolları ekipleri yol açma çalışmalarına başladı” dedi.

-Kahramanmaraş-

Kahramanmaraş-Göksun karayolunda, iki tırın kayarak yoldan çıkması nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Göksun ilçesi ile Tekir beldesi arasındaki Değirmendere rampası, Püren Geçidi ve Püren Tüneli mevkisinde ulaşımda güçlük yaşanıyor.

Değirmendere rampasında buzlanma nedeniyle iki tır kayarak yoldan çıktı. Karayolunda ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Bu arada Bölge Trafik Amirliği ekipleri, Göksun ilçe çıkışında araçları durdurarak sürücüleri zincir takmaları konusunda uyarıyor, zincirsiz araçların yola devam etmesine izin verilmiyor. Yağış nedeniyle yolda kalan araçlara ise güvenlik güçlerinin yardımıyla zincir takılıyor.

Kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 13 köy yolu ulaşıma kapandı.

-Düzce-

Düzce’de kar yağışı nedeniyle kapanan 87 köy yolundan 73’ü ulaşıma açıldı.

Alınan bilgiye göre, 5 gündür aralıklarla devam eden ve dün gece etkili olan kar yağışı nedeniyle 87 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel idaresi ekiplerince gece saatlerinde başlatılan çalışmalar sonucunda ulaşıma kapanan 87 köy yolundan 73’ü yeniden ulaşıma açıldı.

Ulaşıma kapalı bulunan 14 köy yolunda da çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bildirildi. Ulaşıma kapanan köy yollarından 8’i Akçakoca ilçesinde, 6’sı ise Yığılca ilçesinde bulunuyor.

-Gümüşhane-

Gümüşhane’de kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan engelliler iki gün izinli sayıldığı bildirildi.

Gümüşhane Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde süren kar yağışı dolayısıyla kamuda çalışanların 2 gün izinli sayıldığı belirtildi.

Açıklamada, kar yağışının etkili olduğu köylerde, yolların kapalı olması nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilerin merkez ilçeye bağlı köylerde 3, Şiran ilçesinde 2, Kelkit ilçesinde 1 gün izinli sayıldıkları kaydedildi.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL