Dünya Hali

Kar Tatili Verilen İller

DENİZLİ Denizli’nin üç ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle Denizli’nin Kale, Beyağaç ve Çameli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. ISPARTA Yalvaç’ta..

Kar Tatili Verilen İller

DENİZLİ

Denizli’nin üç ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle Denizli’nin Kale, Beyağaç ve Çameli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

ISPARTA

Yalvaç’ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, yaptığı açıklamada, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını ve bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde bir günlük tatil kararı aldıklarını belirtti.

Etkili kar yağışı nedeniyle Yalvaç’a bağlı Sağır ve Yarıkkaya köylerinin ulaşıma kapandığını kaydeden Altıntaş, sabah saatlerinden itibaren yol açma çalışmalarının başladığını bildirdi.

Yalvaç-Akşehir karayolunda ulaşımın güçlükle sağlandığını belirten Altıntaş, araçların yola zincirsiz çıkmasına izin vermediklerini açıkladı.

ADIYAMAN

Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman’ın Sincik ve Çelikhan ilçelerinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

KARAMAN

Karaman’ın Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, hafta sonundan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde ilk ve orta öğretimde eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan yetkililer, kar kalınlığının ilçe merkezlerinde 40 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreye ulaştığını bildirdi. Sarıveliler’de 8 köyle, Başyayla’da 2 köyle ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.

Başyayla – Taşkent, Sarıveliler – Taşkent karayolları ulaşıma kapandı.

KONYA

Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla taşımalı eğitime 2 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı eğitimden yararlanan 7 bin 494 öğrenci, 2 gün okullarına gitmeyecek.

Kar kalınlığının ilçe merkezlerinde 20 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreye ulaştığı bildirildi.

KARLIOVA

Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Karlıova Kaymakamlığı, dünden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle Karlıova merkez ile bağlı köylerdeki ilk ve ortaöğretim okullarında bir gün süreyle eğitime ara verilmesini kararlaştırdı.

Kar nedeniyle ilçeye bağlı çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanırken, ekiplerin bu kesimlerde başlattığı çalışma sürüyor.

KÜTAHYA

Kütahya’nın Altıntaş ve Dumlupınar ilçelerinde, kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Alınan bilgiye göre, il genelinde iki gün önce başlayan kar yağışı ve tipi, aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Elverişsiz hava koşulları yüzünden Altıntaş ve Dumlupınar’da, ilçe merkezi, belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve liselerde eğitime yarın bir günlüğüne ara verilmesi kararlaştırıldı.

UŞAK’TA YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Uşak’ta öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışı edeniyle okullar tatil edildi.

Öğle saatlerinde itibaren etkili olmaya devam eden kar yağışı il genelinde devam ediyor. İzmir-Ankara karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle trafik zama zaman aksıyor. Karayolları ve Bölge Trafik ekipleri trafik ulaşımın aksamadan devam etmesi çalışmalarını sürdürüyor. Uşk Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle Karahallı ve Sivaslı’da tüm okulları bir gün tatil ettiğini duyurdu. Eşme ve Uşak merkezde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için okulun tatil edildiği belirtildi.

İl genelinde kar yağışı devam ediyor. Metteororloji yetkilileri sabaha kadar yağışların devam edeceğini bildirirken özellikle gece geç saatlerde buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.

Çağlayancerit’te okullara kar tatili

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 3 gündür aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde de etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolunun kapanmasıyla ilçedeki okullarda çarşamba ve perşembe günü eğitime ara verildi.

Son 3 gündür etkili olan kar yağışı yüzünden Çağlayancerit- Kahramanmaraş yolu zaman zaman ulaşıma kapanırken, bazı köylere de elektrik verilemedi.

Ulaşıma kapanan köy yollarında çalışan ekipler yoğun çaba sarf ederken, kent merkezinde de Belediye ekipleri çalışmalara başladı. Kar kalınlığı, kent merkezinde, 12 santimetre olurken, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye ulaştı. İlçe merkezinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri sürücüleri zincir takmaları konusunda uyarıda bulunurken kaza yaşanmaması için gayret gösteriyor.

Denizli’de eğitime bir gün ara verildi

Denizli’de yoğun kar yağışı nedeniyle Buldan ve Sarayköy ilçeleri dışında il genelindeki ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinden bu yana etkili olan olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışının devam ettiği belirtilerek, öğrencilerin okula gidiş dönüşlerinde güvenliklerini sağlanması amacıyla yarın Buldan ve Sarayköy ilçeleri dışında il genelindeki tüm ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Kırıkkale’nin 4 ilçesinde okullar tatil

Kırıkkale’de etkili olan kar yağışı sebebiyle Balışeyh, Karakeçili, Sulakyurt ve Keskin ilçelerinde okullar tatil edildi.

Kırıkkale Merkez’de ise engelli kamu çalışanlarına bir gün izin verildi. Kırıkkale’de kar yüksek kesimlerde 25 santimetreyi buldu. Köy hizmetleri kapanan 5 köy yolunu açma çalışmalarına başladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL