Dünya Hali

Kar 497 Köy Yolunu Ulaşıma Kapadı

Sivas’ta 24’ü merkeze bağlı toplam 444, Malatya’da ise 497 köy yolu ile Divriği-Arapgir yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için il özel idarelerine bağlı ekipler, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yetkililer,..

Kar 497 Köy Yolunu Ulaşıma Kapadı

Sivas’ta 24’ü merkeze bağlı toplam 444, Malatya’da ise 497 köy yolu ile Divriği-Arapgir yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için il özel idarelerine bağlı ekipler, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yetkililer, Hafik ilçesinde 5 yerleşim biriminin haberleşme sisteminin arızalı olduğunu, ayrıca Divriği’de 2, Hafik’de 1, İmranlı’da 1, ve Kangal’da 4 köyde elektrik verilemediğini ifade etti.

Öte yandan Divriği ilçesi Arapgir yolu Bayırüstü köyü mevkisinde rüzgarın etkisiyle 4 elektrik direği devrildi.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Divriği Başteknisyeni İrfan Uluçay, ekiplerinin zor koşullar altında bölgeye ulaşarak direklerin kaldırıldığını, hatlarda ise bakım ve onarımın yapıldığını söyledi.

-Hakkari-

Şemdinli’ye 60 kilometre mesafede olan Kayalar köyünde, 3. çocuğuna hamile olan Nesibe Yücel’in (22) doğum sancılarının başlaması üzerine yakınları 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi.

Köye hareket eden sağlık ekipleri, köye 3 kilometre mesafedeki Karasu mevkisinde yolun ulaşıma kapalı olması nedeniyle beklemeye başladı. Köydeki vatandaşlar Nesibe Yücel’i kızakla ambulansın bulunduğu noktaya getirdi.

Ambulansa bindirilen Yücel, Şemdinli Devlet Hastanesinde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Köylülerden Murat Yücel, 15 günden bu yana yolların kapalı olduğunu belirterek, ”Bu sıkıntıları sürekli yaşıyoruz. Köyde başka hastalar da var ancak bu hastamız acil olduğu için kızakla ambulansın bulunduğu noktaya ulaştırmak zorunda kaldık” dedi.

AA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL